פרטיות וסייבר

אנגליה: קנס של חצי מיליון ליש"ט על חברת נתוני אשראי בשל פריצת ענק

רגולטור הפרטיות באנגליה (Information Commissioner's Office - ICO) הטיל על הסניף הבריטי של חברת נתוני האשראי האמריקאית Equifax את הקנס המירבי האפשרי - 500,000 ליש"ט - בשל פריצת הענק שארעה למאגרי החברה והתגלתה לפני כשנה. הרגולטור הבריטי האשים את החברה כי מחדליה באבטחת מידע אישי ואחזקת מידע אישי עודף לאורך זמן, הם שאפשרו את דליפת הענק.

למרות שהפריצה נגעה בעיקר למידע אישי על ...

פרטיות וסייבר

תכנית לתגבור הגנת הסייבר במפעלים חיוניים

התכנית מיועדת לארגונים שבבעלותם מפעלים תעשייתיים חיוניים וספקי שירותים קיומיים שעיקר פעילותם מערבת בקרים תעשייתיים. הארגונים המשתתפים בתכנית זכאים לתמיכה כספית בהיקף 50% מעלויות סקר סיכונים ארגוני, המהווה תשתית לתכנית לשיפור הגנת הסייבר ו-40% מעלויות ההצטיידות וההטמעה של מערכות ושירותים להגנת סייבר לפי אותה תכנית. 

את התכנית מובילים מערך הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה, הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה ...

פרטיות וסייבר

מה יעלה בגורל הסדרי הגנת הפרטיות בבריטניה לאחר הברקזיט?

ממשלת בריטניה פרסמה לפני ימים אחדים הודעה המפרטת את ההשלכות הצפויות של הברקזיט על הסדרי הגנת הפרטיות במדינה, במקרה בו בריטניה והאיחוד האירופי לא יגיעו להסדר פרישה מוסכם עד ליום הברקזיט שיחול בעוד כחצי שנה - 29 במארס 2019. ההודעה מסבירה כי פרישה ללא הסדר מוסכם אינה תרחיש סביר, אלא שמוטלת על ממשלת הוד מלכותה אחריות להיערך גם לתרחיש כזה.

ראשית ...

מין ופורנוגרפיה

צו חסימת אתרים? מחליפים כתובת. אז מבקשים צו חדש. אז יחליפו שוב כתובת. אז יבקשו צו חדש. ועדיין הכותרת קצרה מהאבסורד

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ממשיכה באכיפה נמרצת של הוראות חוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עבירות באמצעות אתר אינטרנט, התשע"ז-2017  - אופס, נתקלת במגבלות צפויות פחות וצפויות יותר: לאחר שב- 28.6.2018 התקבל צו נגד SexForum.co.il עבר האתר לפעול בכתובת SexForum1.com מה שחייב את המחלקה לפנות שוב לבית המשפט ולקבל צו מתוקן להגבלת גישה נגד האתר בכתובתו החדשה.

כמובן, האתר ...

זכויות יוצרים

הפרלמנט האירופי אישר רפורמה שנויה במחלוקת בזכויות יוצרים

סוף האינטרנט כמו שאנחנו מכירים אותו או עידן חדש לאמנים ובעלי זכויות? תלוי את מי שואלים... במה שנראה כנצחון מכריע למו"לים של עתונות וחברות בידור, הפרלמנט האירופאי אישר דירקטיבה חדשה בנושא זכויות יוצרים, הכוללת בתוכה שני סעיפים ששנויים במחלוקת חריפה - סעיף 11 ("מס הקישוריות") וסעיף 13 ("החובה לפלטר תוכן").

גם המועצה האירופית, ה-EU Council, צריכה לאשרר את הדירקטיבה כדי שתיכנס ...

חופש הביטוי

פייסבוק תסנן צילומים ווידאו מזויפים

פייסבוק הודיעה כי היא מגבירה את מאמציה לזהות תמונות וקטעי וידאו שעברו מניפולציה, כחלק מהמאבק ב-Fake News. החברה מסרה שב-17 מדינות, כולל ארצות-הברית, היא מיישמת כעת אלגוריתמים מתוחכמים שכאשר הם מעלים חשד למניפולציה, התמונה או הסרטון נשלחים לבודקים אנושיים. 

פייסבוק תיארה שתי דוגמאות. באחת, תמונה של פוליטיקאי מכסיקני נשלחה לבודקים בשר ודם במדינה כאשר צילומו שולב באמצעות פוטושופ בגרין קארד ...

סדר דין פלילי

ארה"ב: הונאה בהנפקת אסימונים וירטואלים = הונאה בנירות ערך

בית משפט פדרלי מחוזי בניו-יורק קבע כי איש עסקים מברוקלין יעמוד בפני כתב אישום על הפרת דיני ניירות ערך בשל מעשי הונאה שביצע בהנפקת אסימונים וירטואליים (ICO) . הנאשם, מקסים זסלבסקי, הואשם על-ידי התביעה הפדרלית בארצות-הברית כי במהלך 2017 שידל אנשים להשקיע מכספם באסימונים וירטואליים שהבטיח להנפיק בקשר לשתי חברות שבבעלותו. לפי הבטחותיו, החברות אמורות היו להחזיק בנכסים ריאליים - יהלומים ונדל"ן ...