פייסבוק

ארה"ב: פייסבוק רשאית לעקוב אחרי משתמשיה באתרי בריאות

בית המשפט הפדרלי לערעורים בחוף המערבי בארה"ב (9th Circuit) דחה תביעה יצוגית שהגישו קבוצת משתמשים נגד פייסבוק בטענה כי היא אוספת מידע הקשור לגלישות שלהם באתרים שעוסקים בבריאות ומשתמשת במידע זה לצורכי פרסום - זאת ללא הסכמתם המפורשת ומדעת תוך הפרת דינים מדינתיים ופדרליים על פרטיות.

התובעים היצוגיים הודו כי הם הסכימו למדיניות הפרטיות של פייסבוק המתארת בקווים כלליים איסוף מידע ...

פייסבוק

הפרלמנט האירופי קורא לחקירה מקיפה של פייסבוק

הפרלמנט האירופי קורא לערוך ביקורת מקיפה על פייסבוק בעקבות שורה של אירועי אבטחת מידע, כולל פרשת קיימברידג' אנליטיקה. חברי פרלמנט הפצירו ברשת החברתית לאפשר למוסדות האיחוד האירופי לבצע ביקורת מלאה על-מנת להעריך את אבטחת המידע ברשת ואופן ההגנה על מידע אישי של משתמשים.

החלטת הפרלמנט, שנתקבלה ביום חמישי האחרון, גם ממליצה לרשת החברתית לבצע שינויים נוספים כדי למנוע הפרעה להליכי ...

פייסבוק

פייסבוק מרחיבה את המאמצים להסיר תוכן המקושר לטרור

פייסבוק דיווחה כי היא נוקטת מאמצים רבים למצוא ולהסיר משירותיה תוכן המקושר לטרור. פייסבוק מסרה כי ברבעון השלישי לשנת 2018 היא הסירה 3 מיליון פוסטים המקושרים לטרור (ירידה משמעותית מהרבעון שלפניו, במהלכו הוסרו 9.4 פוסטים מסוג זה). זמן ההסרה של תוכן מסוג זה (החל מרגע הדיווח עליו) הופחת אף הוא מ-43 שעות ברבע הראשון השנה, ל-18 שעות ברבע השלישי ...

פייסבוק

האם פייסבוק תשלם 1.6 מיליארד דולר בשל פירצת אבטחה?

רגולטור הפרטיות האירי עשוי לקנוס את פייסבוק בסכום תקדימי של 1.63 מיליארד דולר בשל פירצת אבטחה שפגעה בפרטיותם של יותר מ-50 מיליון משתמשי הרשת החברתית. האירוע התגלה ב-25 בספטמבר כאשר אותרה פירצת אבטחה חמורה שאפשרה לתוקפים להשתלט על מפתחות ההזדהות (tokens) של משתמשים ולקבל גישה לחשבונות הפייסבוק שלהם. כתוצאה מכך, רגולטור הפרטיות האירי פתח בבדיקה באשר לשאלה האם פייסבוק ...

חופש הביטוי

פייסבוק תסנן צילומים ווידאו מזויפים

פייסבוק הודיעה כי היא מגבירה את מאמציה לזהות תמונות וקטעי וידאו שעברו מניפולציה, כחלק מהמאבק ב-Fake News. החברה מסרה שב-17 מדינות, כולל ארצות-הברית, היא מיישמת כעת אלגוריתמים מתוחכמים שכאשר הם מעלים חשד למניפולציה, התמונה או הסרטון נשלחים לבודקים אנושיים. 

פייסבוק תיארה שתי דוגמאות. באחת, תמונה של פוליטיקאי מכסיקני נשלחה לבודקים בשר ודם במדינה כאשר צילומו שולב באמצעות פוטושופ בגרין קארד ...

פייסבוק

הודו: הממשלה מבקשת להתחקות אחר משתמשי וואטסאפ

ממשלת הודו מפעילה לחץ על שירות המסרים המיידיים WhatsApp, המצוי בבעלות פייסבוק, כי ימסור לה נתוני מיקום ואת זהותם של אנשים המשתמשים בשירות על-מנת להפיץ "פייק ניוז", באופן המוביל לאלימות. החברה מסרה בעבר כי מסירת המידע המבוקש תחתור תחת עקרונות הפלטפורמה של הצפנה מקצה לקצה, באופן המגן על פרטיות המשתמשים והפך את השימוש באפליקציה לפופולרי.

הממשלה ההודית עומדת על בקשתה ...

פייסבוק

פייסבוק הסירה עשרות עמודים ופרופילים מזויפים שמקורם באירן

פייסבוק הודיעה כי הסירה מהרשת החברתית 82 עמודים, פרופילים וקבוצות מזויפות שמקורן באירן, כחלק ממאמצי החברה "לנקות" את הרשת החברתית לקראת בחירות האמצע בארצות-הברית. בפרסום בבלוג החברה נמסר כי הפעולה נגד העמודים הללו ננקטה בשל "התנהלות מתואמת שאינה אותנטית", שהייתה מכוונת כלפי משתמשים בארה"ב ובריטניה. 

מפעילי העמודים שהוסרו התחזו כתושבי ארה"ב ובריטניה והעלו תכנים בנודע לנושאים פוליטיים טעונים, כגון ...