זכויות יוצרים

סכסוך זכויות יוצרים בין שני משחקי רשת פופולריים

סכסוך זכויות יוצרים בין שני משחקי רשת פופולריים מעורר הד תקשורתי בעולם הגיימרים. PUBG - חברה בת של החברה הדרום קוריאנית Bluehole Inc - הגישה תביעה, בטענה להפרת זכויות יוצרים, נגד השלוחה הקוריאנית של חברת המשחקים האמריקאית Epic Games. בתביעה נטען כי משחק הלהיט Fortnite של Epic, מהווה העתקה מהמשחק PlayerUnknown's Battlegrounds של PUBG. התביעה הוגשה בדרום קוריאה.

PUBG השיקה את המשחק שלה ...

זכויות יוצרים

יפן: ספקית האינטרנט חסמה אתרים פיראטיים ונתבעה על פגיעה בפרטיות

עו"ד יפני הגיש תביעה נגד ספקית האינטרנט המקומית NTT, וזאת בשל החלטתה לחסום את הגישה לשלושה אתרים פיראטיים. עורך הדין, יואיצ'י נקזאווה, הוא לקוח של ספקית הגישה. תביעתו מתבססת על הטענה כי על מנת-לחסום את הגישה לאתרים פוגעת ספקית הגישה בפרטיות משתמשיה, בניגוד לחוק המקומי.

ממשלת יפן הדגישה לאחרונה את כוונתה לנקוט מהלכים לריסון הפיראטיות ברשת ולפני כשבועיים הודיעה על הפעלת ...

זכויות יוצרים

טינדר סיימה בפשרה את המחלוקת עם 'טינדר הסיני'

חברת Match Group, בעלת אפליקציית ההיכרויות Tinder, הגיעה להסכם פשרה בתביעת הקניין הרוחני שהיא מנהלת נגד TanTan - אפליקציית ההיכרויות המובילה בסין, המכונה לעיתים גם 'טינדר הסינית". בתביעתה טענה Match Group כי האפליקצייה הסינית מפרה את זכויות הקניין הרוחני שלה ביחס לעיצובים, זכויות יוצרים וסימני מסחר, בכך שיצרה אפליקצייה המהווה חיקוי של האפליקצייה הפופולרית.

הסכם הפשרה הוגש לבית המשפט הפדרלי בטקסס ובהתאם ...

זכויות יוצרים

ת"א 25900-12-13 זכאי נ' ברוורמן ואח'

(פסק-דין, מחוזי ת"א, השופטת ד"ר דפנה אבניאלי, 3.7.2017): פיצוי נמוך בגין הפרת זכויות יוצרים בצילום של אחת ממייסדות המדינה.

העובדות: תביעה לפיצוי ללא הוכחת נזק בשל הפרת זכות יוצרים וזכות מוסרית בתמונה שצילמה התובעת - צלמת במקצועה. התמונה פורסמה בהזמנה לאירוע שנערך לזכר מושא התמונה, גב' שרה ברוורמן ז"ל, הנמנית על דור מייסדי המדינה, וכן בכתבה עיתונאית על נשים ...

גוגל

ארה"ב: אורקל חזרה וזכתה בתביעה נגד גוגל על העתקת ג'אווה

בית משפט פדרלי לערעורים בארה''ב (Court of Appeals for the Federal Circuit) הפך את החלטת חבר המושבעים והחלטות בית משפט המחוזי בקליפורניה ופסק כי ההעתקה והשימוש של גוגל ב-37 מחבילות ה-API של שפת התכנות Java של אורקל לא מהוות "שימוש הוגן" על פי חוק זכויות יוצרים האמריקאי.

הסכסוך נמצא כבר כשמונה שנים בדיונים בבתי משפט ברחבי ארה"ב וטרם הסתיים. בשנת 2005 ...

זכויות יוצרים

ספוטיפיי תפסיק לקדם את ר. קלי ברשימות ההשמעה שלה

שירות המוזיקה הבינלאומי Spotify הודיע כי יחדל לקדם את שיריו של הזמר והמפיק R. Kelly ברשימות ההשמעה מטעמו ובתכונות גילוי המוסיקה של השירות, וזאת בהתאם למדיניות התוכן החדשה של השירות. קלי הואשם על-ידי מספר רב של נשים בהתנהגות מינית לא הולמת ואף בתקיפה. חלק מאותן נשים אף טענו כי האמן החזיק בהם בניגוד לרצונן במעין כת. הזמר הכחיש את המיוחס ...

זכויות יוצרים

ישראל: בנק ישראל תבע זייפנים על הפרת זכויות יוצרים בשטרות

בנק ישראל הגיש תביעה אזרחית בה עתר לפיצוי בסך 400,000 ש"ח בגין הפרה נטענת של זכויות היוצרים של הבנק בשטרות כסף. התביעה הוגשה על-ידי היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטת המדינה, יחד עם פרקליטות מחוז דרום, בהמשך להליך פלילי שניהלה המדינה נגד הנתבעים, במסגרתו הם הורשעו לפי הודאתם בעבירה של זיוף השטרות.

עיקר התביעה בטענת המדינה כי במעשי הזיוף הפרו הנתבעים ...